A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!
Menü

Rövid hírek a Pannon Borrégióból

TOP 25, új szállodák, borfesztiválok

2009-05-11 | Tóth Adrienn


A következő hírcsokorban a Pannon Borrégióba kalandozunk, amely a Pécsi, a Szekszárdi, a Tolnai és a Villányi borvidékekből épül fel. Először arról számolunk be, hogy idén ár második alkalommal rendezik meg a TOP 25 borversenyt, ezen túl azonban kitérünk új, a Villányi borvidéken zajló beruházásokra, végül pedig Porecs és Belgrád felé vesszük az irányt.


TOP 25 - másodszorra

Idén júniusban másodszorra rendezi meg a Pannon Borrégió TOP 25 elnevezésű borversenyét, amelyen vendégként ismét részt vehetnek Dél-Balaton pincészetei is. Tavaly az esemény premierjére több mint száz bort neveztek a régióból. A szervezők nyilatkozata szerint ebben az esetben nem a versengés az elsődleges cél, a TOP 25 eszköz a régió borászatának népszerűsítésére, egyúttal lehetőséget kínál a bemutatkozásra, kiemelkedésre a kisebb pincészeteknek.

A versenyre június 8-án kerül sor, amelyet egy pécsi és egy budapesti közönségkóstoló követ az esemény napján illetve június 19-én.

Érdekesség, hogy Baranya és Tolna megye borászai külön nevezési díj nélkül egy másik megmérettetésen is részt vehetnek 2500 forintnál nem drágább vörösboraikkal. 2009-ban ugyanis épp tizedszerre választják ki a Pécsi Tudományegyetem Borát. A TOP 25-re nevezett borok közül egy szakmai zsűri választja ki a legmegfelelőbbeket, a végső szót azonban az egyetem vezető oktatóiból álló bizottság mondja majd ki.

További információk: top25.pecsiborozo.hu

Fejlődik Villány

Több olyan új beruházást terveznek Baranya megyében, amely a borturizmus további fejlesztését hivatott szolgálni. Tavaly október óta működik a négy csillagos Crocus Gere Borhotel, jelenleg pedig már Malatinszky Csaba és a Wunderlich Pincészet közeljövőben megvalósítandó tervei között is szerepel hasonló kategóriájú szállodák építése.



Malatinszky Csaba egyébként idén tavasszal, még a szálloda előtt másik beruházásba kezd. 400 milliós pályázati támogatással épül majd fel az az összesen 1,2 milliárd forint értékű borászati birtokközpont, ahol két és fél hektáron a szőlőtermesztéstől a palackozásig minden munkafolyamatba betekinthet a látogató, amellett természetesen, hogy bort is kóstol.

A Pécsi Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet fejlesztését a Pécsi Tudományegyetem támogatná. Pályázati forrásokból egy vinotékaként és borkóstoltató helységként egyaránt funkcionáló borturisztikai információs centrumot kívánnak létrehozni.

Dél felé nyitnak

A Pannon Borrégió igencsak aktív mostanában a közösségi megjelenések terén, hiszen saját standdal vett részt a porecsi Vinistra (április 29. május 2.) és a belgrádi In Vino (május 7-9.) borfesztiválokon. A horvát és szerb nagyközönségnek elsősorban rozé és vörösborokat prezentáltak a borrégió munkatársai, összesen 15 pincészet mutatkozhatott be.



Mindkét rendezvényen tematikus szakmai kóstolókat is szerveztek, Porecsban a szekszárdi, villányi és pécsi rozékat kóstolhatta meg a főleg borkereskedőkből, borászokból, sommelier-kből álló publikum, míg Belgrádban a pannon vörösborokra irányították a szakmai közönség figyelmét. A közeli piacokon való megjelenést 2009 elején kezdte el a Pannon Borrégió, itt a borok értékesítése mellett a térségbe irányuló borturizmus ösztönzése is cél - tudtuk meg Győrffy Zoltántól, a Pannon Borrégió szóvivőjétől.

Ha értesülni szeretne a magyar és nemzetközi borvilág híreiről, jelentkezzen Primőr hírlevelünkre!

 

 



Minitanfolyam

Hírlevél

Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!