Mátrai Borvigasság
, Abasár, Iskola út - Pincesor
Két napra feje tetejére áll a világ…Abasáron. Különleges hétvégi fesztivál programot kínál augusztus 16-án szombaton és augusztus 17-én vasárnap a Mátra! A rendezvény nem titkolt célja, hogy bemutassa és megismertesse a mátrai települések hagyományait és ízelítőt adjon a térség gazdag gasztronómiai kínálatából. A gasztronómiai élvezetek mellett a méltán elismert Mátrai Borvidék borait is megkóstolhatják a rendezvényre látogatók. A rendezvény központi helyszíne az Abasár, Iskola út – Pincesor (Aba Sámuel Általános Iskolánál).


Kiemelt figyelmet kap a térség gasztronómiai kínálata, színes kulturális világa. A gasztronómiai bemutatók és kiállítok közt megtaláljuk: Ecséd, a Vári Pincék Gyöngyöspatáról, a Dél-Mátra közhasznú Egyesületet, a Kortárs Palóc tájházat, Abasár települését is. A települések bemutatják egyedi gasztronómia palettájukat és gazdag kulturális hagyományaikat.
Egy különleges főzőverseny is hivatott megismertetni a közönséget a tájegység tradicionális ételek sokszínűségével, megkóstolható lesz pl. a Patai Tőtis, az igazi Abasári Pincepörkölt és talán kiderül, hogyan készül a fúziós Palóc leves.
A finom étkek mellett nem feledkezhetünk meg a méltán híres Mátrai Borvidék kiváló borairól sem! A borászok és pincék segítségével megismerhetjük és megízlelhetjük a Mátrai Borvidék kínálatát melyben megtaláljuk a könnyű, száraz fehérborokat, a nyári esték kellékét a rosét, valamint a kellemes beszélgetések elengedhetetlen hozzávalóját, a vörösborokat.
Bemutatkozik Kovács Borház Gyöngyöstarján, Babiczki Wine Gyöngyössolymos, Vári Pincék Egyesülete Gyöngyöspata, Kis-Benedek György, Ákos Pince, Borpalota Gyöngyös, Bárdos és Fia Pincészet Nagyréde, Koncsos Borház Kisnána, Kovács Pince Markaz, Tóthborok Ecséd. Valamint a házigazdák: Abasári Bormanufaktúra, Dér Pince, Molnár és fiai Pincészet, Pálinkás Pincészet.
A kulturális sokszínűséget számos a kiállító, a települések hagyományőrző csoportjai, népdalkör, és néptáncegyüttes mutatja be színpadi műsorában. A színpadon láthatjuk a Gyöngyöspatai Hagyományőrző Népdalkört, az Abasári Árvalányhaj Néptáncegyüttest, Nagyrédei Citerásokat és még számos fellépőt. A fesztivál programkínálatában szerepel a Deák Bill Blues Band, a Borra Való együttes, Fix Stimm zenekar is.
A rendezvény programja:
08.16. szombat
11.00 Mátrai Borvigasság főzőverseny, kóstolók Stiller Tamás vezetésével
11:45 Misi Kálmán harmonikázik
12:20 Gyöngyöspatai Hagyományőrző Népdalkör
12:40 Nagyrédei Citerások
13.00 Vadvirág Nyugdíjas Klub és Énekkar, Karácsond
13:15 Karácsondi Népdalkör
13:30 Markazi Várudvar előadása
14:00 Abasári Árvalányhaj Néptáncegyüttes
14.30 Borra Való együttes gyerekműsora
15.00 Mátrai Borvigasság megnyitása és a főzőverseny eredményhirdetése
15:45 Forgács Fanni műsora
16:00 Borra Való együttes bordal műsora
17:15 Mária Út 1Úton nemzetközi gyalogos zarándoklat érkező zarándokainak köszöntése
17:30 Fix Stimm zenekar népzenei koncertje
18:00 Szentmise a templomban
18:20 Jázmin Néptáncegyüttes, Domoszló
18:40 Pirosrózsák Vécsi Hagyományőrző Együttes néptánc bemutatója
19:00 Boráldás
19:15 Virtus Néptáncegyüttes műsora, Nagyréde
19:30 Népi táncház Kovács Zsolt vezetésével
20:00 Abasári Népdalkör műsora
21:00 Deák Bill Blues Band koncert
08.17. vasárnap
11.00 Szentmise
13.00 Misi Kálmán harmonikázik
13:30 Abasári Árvalányhaj Néptáncegyüttes
14.00 Örökifjak Dalosköre, Markaz
14:20 Pirosrózsák Vécsi Hagyományőrző Együttes néptánc bemutatója: Férfitánc
14:30 Gyöngyösoroszi Férfikar
14:50 Pirosrózsák Vécsi Hagyományőrző Együttes néptánc bemutatója: Össztánc
15.00 ECDS Black Jam Táncegyüttes műsora
16:00 Tekeres Sportkör Kyokushin Karate bemutatója
17:00 Abasári Népdalkör műsora
Kiállítók és gasztronómiai standok:
Ecséd község, Vári Pincék Egyesülete Gyöngyöspata,
Dél-Mátra Közhasznú Egyesület, Kortárs Palóc Tájház Gyöngyös, Abasár község
Veterán mezőgazdasági járműkiállítás: Lédem 2000 Kft.
Hanomag R.324 S (1961, Németország), Pampa I.A.M.E (1950, Argentína),
HSCS K 44-48 (1938, Magyarország), HSCS 22-24 (1926, Magyarország)
Kóstolók:
Böllérpörkölt, Patai tőtis, Kompolt Aba Markazi várúr udvarának szakács mesterei elkészítik: Aba Úr Kedvencét: gyöngyösi almafahasábokon főzött Aba húsát reneszánsz üstben, Fúziós Palóc leves, Pincepörkölt
Borászok:
Babiczki Wine Gyöngyössolymos, Vári Pincék Egyesülete Gyöngyöspata,
Kis-Benedek György, Ákos Pince, Borpalota Gyöngyös, Bárdos és Fia Pincészet Nagyréde,
Koncsos Borház Kisnána, Tóthborok Borpincészet Ecséd,
Abasári Bormanufaktúra, Dér Pince, Molnár és Fiai Pincészet, Pálinkás Pincészet.
Támogatók:
Abasár Község Önkormányzata, Ózon Hotel Residence Mátraháza, Molnár és Fiai Pincészet, fullautomat.hu
Szervezők:
Abasár Község Önkormányzata, Abasári Olaszrizling Borbarátok Egyesülete,
Együtt Abasárért Aba Sámuel Egyesület, Dél-Mátra Közhasznú Egyesület, Radír Produkció
Hírlevél
Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!