A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!
Menü

A Crocus a 20 legjobb borhotel között

Gere Andreával beszélgettünk

2011-08-25 | Tóth Adrienn


A Crocus a 20 legjobb borhotel között

Egy amerikai utazási portál, a BootsnAll Travel Network a világ húsz legjobb borhotele közé választotta a villányi Crocus Gere Borhotel és Wine Spa-t. Az Oregon állambeli Portland városból működtetik azt, az utazóknak szóló magazint, amely elsősorban szálláshelyeket ajánl a turistáknak. A hazai célpont mellett a válogatásba belekerültek még egyéb borászatokhoz kapcsolódó hotelek is, többek között Spanyolországból, Argentínából, Dél-Afrikából és természetesen az Egyesült Államokból. A hír kapcsán Gere Andreát kerestük meg, akiről tudtuk, nagy szerepet vállalt a Crocus kialakításában, és elsőként azt kérdeztük tőle, honnan jött az ötlet egy négy csillagos wellness szálloda felépítéséhez Villányban?


Korábban már működtetünk egy panziót, tehát a szállásadás nem jelentett számunkra újdonságot. A Crocus létrehozása azonban egész pontosan abból indult ki, hogy mindig is problémát jelentett, hogy a borkóstolók alatt a legnagyobb boraink mellé is csak házi szalámit tudtunk kínálni, ugyanis nem volt melegkonyhánk. A 2000-es évek közepére elértük, hogy mind a szőlőink, mind a borfeldolgozás a lehető legjobb technikai felszereltség mellett működjön, ahhoz azonban, hogy a kép az ide látogató borturisták számára is teljes legyen, szükségét éreztük egy regionális gourmet étterem kialakításának.

Azután úgy voltunk vele, hogyha már ezen a vonalon elindulunk, illene az új létesítmény színvonalához igazítani és persze kibővíteni a szálláskapacitásunkat is, így lett a korábbi tizenegyből huszonöt szoba.

A következő lépcsőfokot a szolgáltatások jelentették, mert ugyan rendben van az, hogy Villányba bort kóstolni járnak az emberek, de emellett szükség van más programokra is. Így adódott, hogy wellness szolgáltatásokkal is felszereljük az új hotelt.

Mikorra álltak össze a tervek?

Maga az elképzelés már 2005-ben erőteljesen körvonalazódott, és a tervek nagy része is készen volt, azonban a beruházásba csak 2007 nyarán vágtunk bele, a hotelt pedig 2008 őszén adtuk át.

A Crocus a 20 legjobb borhotel között

Étterem, szálloda, wellness ez valóban egy komplex rendszer.

Számunkra mindig a bor marad az első, de fontosnak tartottuk, hogy a Gere-életérzést ilyen formán is megmutathassuk. Emiatt pedig egyértelmű volt, hogy nemcsak a leendő borhotel összetettsége, hanem annak színvonala is lényeges.

A szakemberek mellett a Crocus felépítésének szinte minden szakaszában ott voltál. Melyik munkafázis állt hozzád a legközelebb?

Az természetes volt, hogy az új épület kialakításához, annak a régihez való csatolásához építészre volt szükségünk. Szerencsések vagyunk, hiszen a fiatal építészhölgy, aki a munkát elvállalta belsőépítészettel is foglalkozik, így ebben is számíthattunk rá, bár a belső terek kialakításában már mi is aktív szerepet vállaltunk édesanyámmal.

Ez volt a legizgalmasabb időszak számomra, mert nagyon érdekel a belsőépítészet, a terek stílusos berendezése. Ami azonban mindenképpen új volt, az a wellness részleg összeállítása, hiszen ágyakat, szőnyegeket korábban is kellett már vásárolnom, de például a kozmetika felszerelésének, bútorzatának összeállítása teljesen új volt számomra.

A Crocus a 20 legjobb borhotel között

A szálloda megnyitása után milyen volt a fogadtatás?

Nagyon jó visszajelzéseket kaptunk. A nyitást követően a legnagyobb kihívást az átállás jelentette számunkra, hiszen itt már többről volt szó a kezdeti panziónál, és ezt kommunikálnunk kellett a korábbi vendégkörünk irányába is. A kapacitás kibővítése miatt azonban számunkra fontos volt, hogy új vendégeket is megszólítsunk. Olyan emberekhez kellett eljuttatni a szálloda hírét, akik eddig azért nem jöttek a borvidékre, mert nem találtak magas kategóriájú szálláshelyet. Nagyon örülünk, hogy a szállodánk híre mégis leginkább szájhagyomány útján terjed.

Azt mondtad, számotokra mindig a bor az első, megnyilvánul ez a hozzáállás a borhotelen is?

A belsőépítészeti kialakítás során is arra törekedtünk, hogy az épületben járva mindig visszakanyarodjuk a bor és a szőlő témájához, vagy ezek megjelenítésével, vagy a hozzájuk kapcsolódó eszközök által.

A wellness esetében sem feledkeztünk meg a szőlőről és a borról. A saját alapanyagból készült szőlőmagolajat és lisztet, valamint magukat a magokat, a héjat, sőt akár a bort is felhasználjuk a kezelések során. Krémekbe, pakolásokba keverjük őket, de kihagyhatatlan részeit képezik a masszázsoknak is.

Mi a helyzet a Mandula étteremmel?

Ott végképp a borról szól minden. Ha belegondolunk, a legtöbb étteremben az ételkínálathoz alakítják a borlapot. Nálunk persze ez is fordítva történt, hiszen a pincészet borsora adott volt, e mellé kellett menüt kreálni.

Mik voltak a fontosabb szempontok a borhoz való párosíthatóságon túl?

A konyhában a kezdetektől igyekszünk minél több helyi alapanyagot felhasználni. Bár mára vannak jól kialakult beszállítói kapcsolataink. A friss, helyi termékek felkutatása folyamatos kihívást jelent számunkra.

A szezonalitáshoz való minél rugalmasabb alkalmazkodásunk miatt étlapunk nem túl széles. A fogások alapvetően vidéki hangulatúak, sok esetben a helyi sváb konyhából indulnak ki, és azt öltöztetik modern köntösbe. A kínálat fontos részét képezi emellett a degusztációs menünk, amely a konyha igazi tudását hivatott bemutatni.

A szálloda és az étterem után befejezésül egy pillanatra mégis kanyarodjunk vissza a szőlőhöz, hiszen augusztus vége van. Elkezdtétek a szüretet?

Igen, már szedjük a medoc noir-t, ami a Fricihez kell majd, és belevágtunk a pinot noir szüretébe is, amely pedig a rozé alapanyaga lesz. A 2011-es egyelőre ígéretes évjáratnak tűnik.

Ha értesülni szeretnél a magyar és nemzetközi borvilág híreiről, jelentkezz Primőr hírlevelünkre!

 

 



Minitanfolyam

Hírlevél

Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!