A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!
Menü

Az önkéntesség soproni borai

A borvidék társadalmi programja

2011-04-13 | Tóth Adrienn


Az Önkéntesség Európai Éve 2011, ennek alkalmából fogott össze a Soproni Kékfrankos Kft. az Önkéntes Központ Alapítvánnyal, amely az önzetlen tenni akarás eszméjét hivatott minél szélesebb körben terjeszteni. A projekt során befolyó összeget a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány kapja majd, amely szervezet 2010-ban Önkéntességi díjban részesült. Az együttműködés kapcsán Rigler Zsoltot, a Soproni Kékfrankos Kft. ügyvezetőjét kerestük meg, és elsőként azt kérdeztük, miért tartja fontosnak e cél támogatását?


Az önkéntes munka és a társadalmi felelősség jelentőségét egyre többen ismerik fel. Számos vállalat és magánszemély csatlakozik hazánkban is olyan programokhoz, amellyel szűkebb illetve tágabb környezetének segíthet; mindezt önzetlenül. Az Önkéntes Központ Alapítvány (ÖKA) alakulása óta az önkéntesség hazai presztízsének növelésén dolgozik, és az önkéntesség gazdasági és társadalmi hasznosságára is fel szeretné hívni a figyelmet, ezért választottuk őket együttműködő partnerként.

Tavaly kezdtünk el közösen gondolkozni az ÖKA-val, hogyan tudnánk segíteni munkájukat. A tervezés folyamán vetődött fel az ötlet, hogy ne elsődlegesen az ÖKA-t, hanem egy másik szervezetet támogassunk, amelyet ők kiemelkedően fontosnak tartanak. Így esett a választás a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítványra.

Hogyan segítitek az alapítvány munkáját?

Borászokat tömörítő szervezetként természetesen boraink által tudunk leginkább segíteni. Az Önkéntes Központ Alapítvánnyal ezért minden közös értékesítésben eladott palack után a bruttó eladási érték 20%-át a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítványnak adományozzuk, a palackok eladása után pedig további 10 forint az ÖKA támogatását szolgálja.

Tisztában vagyunk vele, hogy az ÖKA tevékenységét több cég, szervezet, például nagykövetségek is támogatják. A konstrukció felállításakor abból indultunk ki, hogy ha az ő rendezvényeiken, vacsoráikon a mi borainkat kínálják, akkor az a sok néhány palacknyi mennyiség idővel komoly összeget adhat ki.

Az önkéntesség bora projekten túl mivel vagytok mostanában elfoglalva a borvidéken?

Jelenleg zajlik egy bormúzeum és vinotéka kialakítása. Már régóta szerettünk volna a városközpontban egy olyan bázist, ahol bemutathatjuk a borvidék szőlészeti és borászati múltját egy kiállításon, jelenét pedig aktuális borkínálatán keresztül. Most egy elnyert pályázat teszi lehetővé a terveink megvalósítását.



A Fő tér melletti Szent György utca 2-ben jelenleg a belső terek kialakítása zajlik. Az épületet, amely otthont ad a létesítménynek, a városban „Vasalóháznak” nevezik. Nem régi, körülbelül harminc éves maga a ház, azonban külön érdekessége, hogy alatta egy római kori fórum húzódik.

Így a belsőépítészeti tervek megalkotásakor kettős célnak szerettünk volna megfelelni, egyrészt az épület fiatal kora miatt mindenképp adódik a modern stílus, másrészt azt sem szerettük volna meghazudtolni, hogy mégiscsak római kori maradványok felett sétálgatunk majd az üzletben nap, mint nap. Hogy ezt mennyiben sikerült megvalósítani, arról mindenki maga ítélhet majd, ha ellátogat hozzánk a júniusi nyitást követően.

Ha valaki nem szeretne olyan sokáig várni, mi lesz a következő fontosabb boros esemény a városban?

Május 27-29-ig sok szeretettel várjuk a borbarátokat az idén huszadik alkalommal megrendezésre kerülő Soproni Borünnepre. A jubileumi esemény a Fő tér felújítása után ismét visszatér régi színhelyére, ahol a hagyományoknak megfelelően fúvószenével, soproni borokkal várunk minden érdeklődőt.

Ha értesülni szeretne a magyar és nemzetközi borvilág híreiről, jelentkezzen Primőr hírlevelünkre!

 

 



Minitanfolyam

Hírlevél

Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!