Mit igyunk nyáron? 2012
Borkereskedők, borbárosok tippjei 4. rész
2012-07-23 | Tóth AdriennEzen a nyáron egy négyrészes sorozat keretében boros bennfenteseket, azaz borkereskedőket és borbárosokat kérdeztünk, kinek mely borok esnek legjobban a nyári melegben. A befejező részben három széles kínálattal rendelkező borkereskedés vezetői ajánlanak a Terroir Club, az In Vino Veritas és a pincearon.hu borainak sorából.
Kató András – Terroir Club
Posta Borház – Olaszrizling 2011
Postáék megmutatták, hogy Szekszárdon az olaszrizling is kínál meglepetést a 2011-es évjáratból. Zamatos, fiatalos, mérsékelt alkoholtartalommal, és az sem zavarja, ha fröccs formájában fogyasztják. Micsoda bor napsütéshez!
Maurer Oszkár – Szerémi Szerelem 2011
Maurer Oszkár Szerémi Szerelem borának új évjárata átkelt a határon! Rajnai rizling, olaszrizling és sárga muskotály házasítása: finom szőlőillatú, jól iható, mégis tartalmas fehérbor, alapanyaga a szerémi Tarcal-hegyről származik. Illata mindenkit azonnal megfog, ízében az ínyencek is megtalálják számításukat.
Meinklang – Somlóifehér 2011
Izgalmas kihívás, már-már álom volt Werner Michlits (Meinklang birtok) számára Somló terroirját kipróbálni. Természetesen, ahogyan otthon, Burgenlandban is, biodinamikus gazdálkodásban termesztik a szőlőt. Tiszta, ásványos, mély borok születtek. A somlói fehér házasítás (olaszrizling, juhfark, hárslevelű) könnyedebbnek tűnik, pedig nagyon precíz és sok gyümölcsöt ad, mindenki számára érthetővé teszi Somló szellemét.
Diószegi Dezső – In Vino Veritas
Bujdosó Szőlőbirtok – Balatonboglári Rosecco 2011
Egy rozé gyöngyözőbor, amely cabernet sauvignon és merlot házasításából született. Világos rózsaszín árnyalatú, az orrban a szőlővirág illata a vörös gyümölcsökével keveredik. Az elegáns apró buborékok szépen hangsúlyozzák a bor élénk savait. A palackba zárt balatoni nyár!
Vylyan – Kakas Rosé 2011
A Vylyan Pincészet Villányi Rosé borát a lédús és kedves merlot és a fűszeres kadarka házasítása adja. A frissesség megőrzése érdekében a szőlőt korábban szüretelték, mint ahogyan az a vörösboroknál szokás. Az eredmény könnyed és illatos, friss és szomjoltó – ízig-vérig rozé. Jól behűtve aperitifként, könnyű ételek kísérőjeként ajánljom ezt a bort. A címkén a régi villányi monda egyik szereplője: Kakas, a megmentő, aki teli torokkal hirdeti a napfelkeltét.
Champagne Duval Leroy – Brut Rosé
A Brut Rosé a harmóniát és a csábítást modern köntösbe öltözteti. Bronz árnyalatával és finoman kígyózó buborékoszlopaival rózsaszínben és aranyban játszó csillagokat hoz létre a pohárban. A buborékok finomsága gyöngyökre hasonlít, az aromavilág pedig vadcseresznyét, fügét, gyömbért és muskátlit idéz. A pezsgő finom érettségével és borszerűségével testesíti meg azt, ami a Duval Leroy ház számára a rosé champagne-t jelenti.
Kovács Antal – Pinceáron.hu
Köpcös Pince – Csengődi Rosé 2011
Közepes intenzitású narancsos rózsaszínű megjelenés. Üde, harmatos illatában piros bogyósokat és virágokat idéző jegyek szabadulnak el. Kóstolva száraz, teste könnyed, savai lendületesek. Ízében szőlő, málna és meggy aromája érhető tetten. A korty pedig egy kellemes, zamatos utóízzel búcsúzik. Üde, elegáns rosz, a borok kézműves oldalán. 10-11 °C-on fogyasztva salátákhoz, paradicsomos tésztákhoz, pizza mellé, vagy akár egy jó lecsóhoz ajánlom kísérőként!
Trombitás Tamás – Szentbékkállai Siller 2011
Közepes intenzitású meggypiros szín. Illata természetes és "lédús". Magát finoman kellető ásványosság és elegáns gyümölcsös karakter osztozik a pódiumon. Kóstolva száraz, savai elevenek, teste finoman húsos, felszíne simogató és vibráló egyszerre. Ízében különböző piros bogyósok tolongnak, de leghangosabban a meggy kér figyelmet. Utóíze játékos és kellően hosszú. Mindene a helyén, s arányai is szépek. Jóóóóó ez a siller! 13-14 °C-on fogyasztva halászléhez, pörköltekhez, paprikásokhoz, lecsóhoz, paradicsomos tésztákhoz, érlelt sonkákhoz, illetve házi felvágottakhoz, salátákhoz ajánlom kísérőként. Szikvízzel jól nyakon öntve pompás fröccsalap, és ezt nem a szomszéd mesélte...
Ráspi Pince – Soproni Siller 2011
A rozé és a vörösbor közötti átmenet, amely színében és karakterében inkább az előbbi, aromájában az utóbbi felé kacsingat. Ez a siller. És akkor itt van Ráspi sillere, amely egy önálló kategóriát képvisel a stíluson belül. Mert... Meggypiros szín. Ásványos-szamócás illat. Könnyed test, roppanó savak, ásványos ízaroma. Hosszú utóíz, sós ízemlékkel. S ha iszol még egy kortyot? Olyan sós, hogy bizony megszomjazol rá: szerelmes a szakács? Addig jó nekünk!
Winelovers borok az olvasás mellé
Hírlevél
Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!