Bországjárásra indul Somló
Debrecen, Budapest, Szeged
2011-10-05 | Tóth AdriennOktóber második felében három hazai nagyvárosba utazik Somló, hogy borászai aktuális portfóliójukat bemutatva minél szélesebb körben ismertessék meg a fogyasztókkal egyedi, a termőtájat magas fokon megjelenítő boraikat. A rendezvénysorozat sok közös vonással bír a korábban többször is megrendezett Tokaj Grand Tour kóstolókkal, és ez nem is véletlen, hiszen a szervező mindkét esetben Sándor Zsolt volt, akit először a Bországjárás koncepciójáról kérdeztünk.
A Tokaj Grand Tour után adott volt, hogy ismét egy fehérboros vidékkel kezdjünk együttműködésbe, Tokaj mellett pedig a másik komoly adottságokkal és magasfokú egyediséggel rendelkező borvidékünk kétség kívül Somló.
A koncepció abban a tekintetben azonos, hogy szintén az ország borfogyasztás szempontjából kiemelkedő régióit keressük fel, hogy az ott élőkkel megismertessük a borvidéket, vagy lehetővé tegyük, hogy Somló ismerői tovább mélyítsenek egy már létező kapcsolatot. Debrecen és Szeged mellett természetesen nem maradhatott ki Budapest sem.
Miben tér el a somlói Bországjárás a korábbi kóstolóktól?
Nos, a lényeg természetesen ebben az esetben is egy kötetlen, sétálós borkóstoló. Ez alkalommal azonban minden eseményt megelőz egy Mészáros Gabriellaáltal tartott előadás, amely a „Mit kell tudni a Somlóról?” nevet viseli.
Ennek folyamán a résztvevők átfogó ismereteket kaphatnak a Somló történetéről, természeti adottságairól, jellemző szőlőfajtáiról és borkészítési módszereiről. A gyakorlatban valószínűleg leghasznosabb információk azonban várhatóan arról szólnak majd, hogy magán a kóstolón mire érdemes odafigyelni, hogyan kell kezdeni, és milyen szempontok szerint érdemes haladni.
Úgy gondolom, egy ilyen összefoglaló különösen jelentős lesz azok számára, akik még nem ismerik behatóbban a borvidék kínálatát, de azok is biztosan tanulhatnak belőle, akik rendszeresen kóstolnak somlói borokat. Az előadáson való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Hol és mikor lesznek pontosan a kóstolók?
Október 22-én Debrecenben, a MODEM-ben kezdünk, majd az azt követő héten, 27-én Budapestre látogatunk a Festetics Palotába, hogy utunkat 29-én Szegeden, a Móra Ferenc Múzeumban fejezzük be. Fontos megjegyezni, hogy a rendezvények különböző időpontokban zajlanak, ezért minden esetben javasoljuk az előzetes tájékozódást az interneten.
Azok számára, akik nem az adott városban élnek, a környező településekről buszjáratokat indítunk, így például Debrecenbe a segítségünkkel sofőr nélkül juthatnak el Miskolcról Egerből, Nyíregyházáról.
Mely pincészetek borait lehet majd megízlelni?
A következő pincészetek fognak kóstoltatni a különböző helyszíneken: Bogdán Birtok, Csordás-Fodor Borház, Dénes Hegybirtok,Fazekas AndrásVino Trans Kft.,Fekete Béla, Györgykovács Imre,Kolonics Károly, Kreinbacher Birtok, Laposa Családi Pincészet,Spiegelberg István, Szent Ilona Borház,Takács LajosHollóvár Pince,Tornai Pincészet, Várkapitány Pince. Az egyes borászatok három-három tételt mutatnak majd be.
Mit kell tudnunk a jegyvásárlásról?
A belépő 3900 forint elővételben, az esemény hetében pedig 4900 forintba kerül majd. Az előzetes jegyvásárlásra a honlapunkon keresztül nyílik lehetőség, a fizetés pedig átutalással történhet.
A jegyek magukba foglalják a borkóstolást, valamint egy sajttálat a többek között Sándor Tamáshoz (Bükki Sajt) köthető Magyar Sajtmíves Céh jóvoltából. Poharat 1000 forintért lehet majd bérelni a helyszínen.
Ha értesülni szeretnél a magyar és nemzetközi borvilág híreiről, jelentkezz Primőr hírlevelünkre!
Winelovers borok az olvasás mellé
Hírlevél
Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!