A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!
Menü

Gershwin szerelmei, zsenik és zsoltárok

Bor és kultúra a FIX TV-n

2016-09-08 | Vinoport


Gershwin szerelmei, zsenik és zsoltárok

Szeptember 8-án (ismétlés: szeptember 15-én), csütörtök este Barabás Kiss Zoltán színművész és Vörös István költő, pedagógus vendégeskedik Szabó Zoltán Attila törzsasztalánál a FIX TV-ben.


Fotó: Amdala/Juhász Melinda

 

A műsorban elhangzik Szabó Zoltán Attila színdarabjából (Gershwin szerelmei) egy részlet, amelyet – ki más? –, mint a sikeres előadásban a világhírű zeneszerzőt alakító Barabás Kiss Zoltán ad elő. A színész, aki 1989 óta a Madách Színház tagja, a törzsasztalnál beavatja a nézőt a tudatos karrierlassítás „módszerébe”, amit azért is ajánl a köz figyelmébe, mert szerinte ma irgalmatlan tempóban rohanunk olykor a végzetünk felé, s a szépet, az értékeset, az ízletest már nem is becsüljük, csak a sikert és a pénzt hajhásszuk.

 

Igaz, a fentieknek némiképp ellentmond, hogy Barabás Kiss is amolyan színházi rekorder, aki saját számítása mostanság több mint harminc szerepet tart a fejében. Ám a művész hangsúlyozza: a kis szerep és egy főszerep is lehet ugyanolyan értékű, minőségi munka és nem kell minden áron könyörögni, előszobázni egy remélt nagy sikerű szerepért, vagy bármilyen feladatért. Az intrikákat is messzire kerüli, az irigység sem jellemzi. Ennek köszönhetően marad szabad ideje! – fűzi hozzá vállalt iróniával.

 

 

Vörös István költő, író, irodalomtörténész sem titkolja, hogy az értelmetlen rohanásból elege lett; a megnyugvást keresve írt nemrég zsoltáros könyvet. Művészi felfogása szerint: az imádságok versek, ugyanakkor bizonyos értelemben minden vers ima. Vörös biztos abban, hogy aki versek nélkül él szegényebb és sebezhetőbb, mint azok, akiknek fontos még az írott – és az adott – szó.

 

Szóba kerül a törzsasztalnál a manapság a hétköznapokat már-már uraló hozzá nem értés, dilettantizmus. A költő ezért, szinte válaszképpen olvassa fel a Nyugat Pluszban megjelent versét (A zsenik országából érkezve).

 

Természetesen ezúttal sem hiányozhatnak a törzsasztalról Dúzsi remekei, díjazott „borkölteményei”, amiként helyet kap a legnépszerűbb kortárs irodalmi orgánum, a Nyugat Plusz folyóirat is a díszes bútorzaton. 

 

Az előző adás megtekinthető a Fix tévé oldalán.

 

 

 

 

 



Minitanfolyam

Hírlevél

Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!