Webes kutatást végzett a Hilltop
A romkocsmák közönsége érdekelte őket
2013-10-01 | Tóth AdriennAz aktuális trendek, borfogyasztási szokások figyelemmel követése érdekében a Hilltop idén nyáron egy egy hónapig tartó médiakutatást végzett, amelynek keretében a publikus Facebook-bejegyzések, az online hírportálok, a Twitter és blogok oldalain keresték a romkocsmákra, illetve azok vendégeinek borokra vonatkozó megjegyzéseit. Céljuk az volt, hogy jobban megismerjék e Budapesthez kötődő vendéglátóipari műfaj kedvelőinek borhoz való viszonyulását.
„Számunkra nagyon fontos, hogy figyelemmel kövessük a vendéglátó-ipari trendeket, a fogyasztók körében felbukkanó divatokat. Úgy láttuk, hogy a romkocsmák egyre népszerűbbek, és olyan közegnek számítanak, ahol a vendégek szívesen fogyasztanak bort vagy fröccsöt. Véleményünk szerint nagyon fontos, hogy a fiatalok jó minőségű, igazolható eredetű bort igyanak ezeken a szórakozóhelyeken is, és háttérbe szoruljon a kannás bor.
Éppen emiatt kézenfekvő volt, hogy ezt a területet és ezeket a helyszíneket próbáljuk lekutatni a közösségi médiából kinyerhető adatok révén. A kutatás egyrészt érdekes információkat szolgáltatott arról, hogy a fővárosi romkocsmák közül melyikről beszélnek a legtöbbet az emberek az interneten, és azt is láttuk, hogy mely helyszín közönsége a legaffinisabb a bor iránt” – jelent meg a Hillop felmérésről szóló közleményében.
A kutatás több érdekes tanulsággal járt például annak kapcsán, hogy az e témához sorolható közösségi beszélgetések egyhatodában felmerült a bor vagy a fröccs. Az adatok szerint a konkrét romkocsmák említésének gyakorisága szempontjából az Ötkert, a Szimpla és az Urimuri végzett a legjobb helyen, ha azonban az ezen szórakozóhelyek kapcsán előkerülő boros említéseket vizsgáljuk, az Ötkert és az Urimuri mögé az Ankert és az Instant zárkózik fel.
A Replise közösségi médiakutató elemzése szerint a romkocsmák programjait, árait, gasztronómiai kínálatát érintő említések egyharmada származik a Facebookról, egyharmada online híradásokból, és a maradék egyharmadon osztoznak a blogok és a Twitter.
Mind a romkocsmák, mind a fentebb említett internetes fórumok elsősorban a fiatal közönség körében örvendenek népszerűségnek, ezért érdekesnek tartottuk arról megkérdezni Dorn Zoltánt, a Hilltop Neszmély Zrt. belföldi kereskedelmi és marketingigazgatóját, hogy milyen személyes tapasztalataik vannak a fiatalok jelenlegi borfogyasztási szokásairól, és milyen módon tettek erre szert.
„Növekszik azon fiatalok száma, akik nyitottak a borokra, és az is jól megfigyelhető, hogy egyre szívesebben kóstolnak meg újabb és újabb tételeket. Azt tapasztaljuk, hogy egyre több olyan fiatal társaság van, akik járják az ország borvidékeit és kóstolókon vesznek részt, ezzel is tágabb képet kapva a magyar borokról.
A borok bemutatását az elmúlt években számos rendezvény segítette, így a fogyasztóval egyszerűbb személyes kapcsolatot kialakítani, ennek köszönhetően a polcról is könnyebben emelik le – reményeink szerint – a borainkat. A Hilltop számtalan, kifejezetten a fiataloknak szóló rendezvényen vesz részt minden évben, beleértve például a legnagyobbak között nyilvántartott Sziget Fesztivált, illetve a Balaton Soundot.
A tapasztalataink azt mutatják, hogy többnyire a száraz bort keresik nálunk fiatal vendégeink, bár ez egyértelmű a borvidéki adottságok miatt is. A fröccs népszerűsége változatlan, az egyik legkiválóbb szomjoltó ital nyáron.”
A Hilltop portfóliója négy önálló borcsaládjának köszönhetően szélesnek mondható. Ezért arra voltunk kíváncsiak, ezen belül mely tételekre igaz, hogy leginkább a fiataloknak szólnak. „Irsai Olivért szoktuk javasolni az új borkedvelő generációnak, a kezdő borfogyasztóknak, mert ez egy könnyen érthető, friss, illatos, gyümölcsös bor, mely ráadásul egészen egyszerűen és könnyen beszerezhető.
A bulizó fiataloknak és a társaságkedvelőknek egyaránt ajánljuk a háromliteres bag in box kiszerelésű borainkat. Ez a borbox a modern, mindennapi borfogyasztás kiváló eszköze: egy többrétegű fóliából hegesztett, csappal ellátott aromazáró zsák, mely a vákuumhatás révén képes arra, hogy a bor bontott csomagolásban is megőrizze minőségét és frissességét. Úgy gondolom, érdemes kipróbálni, mert négy palack jár három áráért, mert a felnyitás után harminc napig friss marad, mert igazi partikellék, és nem utolsósorban mert környezetbarát” – mondta el a Vinoportnak Dorn Zoltán.
Ha értesülni szeretnél a magyar és nemzetközi borvilág híreiről, jelentkezz Primőr hírlevelünkre!
Winelovers borok az olvasás mellé
Hírlevél
Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!