A nemzetközi borakadémikus elvesztésétől az új, toleráns szőlőfajtákig
Ez volt szeptember a Vinoporton
2018-09-30 | VinoportAz elmúlt hónap legolvasottabb cikkeit gyűjtöttük össze.
Szeptember elején jött ki a Széchenyi 2020 program keretében egy előzetes felhívás. Ennek értelmében a tervek szerint 2018. decemberétől összesen 10 milliárd forint támogatásra lehet pályázni „Borászati üzemek fejlesztése” céljából. Pár napra rá azt is elmondtuk, miért érdemes mindenképpen tapasztalt pályázatíró cég segítségét igénybe venni, a tét ugyanis nem kicsi.
Lezajlott az ország legnagyobb boros felmérése, a Nagy Bor Teszt, amit idén minden eddiginél többen töltöttek ki. A hazai borfogyasztási és borvásárlási szokásokat feltérképező kutatásról itt lehet bővebben olvasni.
Szeptember 16-án tragikus hirtelenséggel elhunyt barátunk, Sánta Zoltán nemzetközi borakadémikus, a Borkollégium vezető oktatója. Tábor István írt róla egy szívbemarkolóan szép megemlékezést.
Szerencsére öröm is ért minket, ugyanis megjelent a Winelovers 100 - a 100 legjobb magyar bor nyomtatott magazin, ami a nemzetközi borakadémikusokból álló zsűri által kiválasztott száz legkiválóbb magyar bort tartalmazza.
A hónap végén érkezett a hír, hogy francia kutatók genetikai módosítással áttörést értek el a szőlőknél a penészgombák elleni harcban. A hír hallatán volt, aki már a „szőlők Frankensteinjének” eljöveteléről beszélt. A heves viták láttán alaposan körbejártuk a kérdést a téma hazai szakértőjének, a Magyar Szőlőszaporítóanyag Termesztők Szövetségének elnökével, és kiderült, hogy szó sincs erről, Magyarországnak azonban mégis lehet félnivalója.
Winelovers borok az olvasás mellé
Hasonló cikkek
A Top 100 legjobb bor közé már csak aranyérmesek kerültek
Hírlevél
Ha tetszett a cikk iratkozz fel
hírlevelünkre!